X

Wystawa "Studio dźwięku” to angażujący, interaktywny projekt o charakterze rodzinnym, w którym dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mają możliwość eksperymentować ze światem dźwięków. Każdy, kto chce bawić się muzyką, znajdzie swoją przestrzeń do interakcji.

Podstawowym założeniem wystawy jest doświadczanie świata dźwięków. Stworzone interaktywne środowisko dźwiękowe, gry i zagadki muzyczne wciągną odwiedzających do zabawy i testowania dźwięków. Odpowiednio zaprojektowane systemy dźwiękowe oraz zainstalowane ekrany dźwiękochłonne sprawią, że instalacja jest z jednej strony atrakcyjna dla ucha i oka, a z drugiej - nie będzie uciążliwa dla otoczenia.

Wystawa ma wyraźnie zaznaczony element edukacyjny. Edukacja na temat kanonów muzyki klasycznej, regionalnej czy współczesnej odbywa się poprzez zabawę. Wystawa w kreatywny sposób pokazuje uczestnikom, że za pomocą dźwięków można opowiadać historie i przeżywać interesujące przygody. Uczestnicy wystawy poznają klasyczne a także charakterystyczne dla wielu krajów utwory, które na stałe weszły do obiegu.

Wystawa składa się z czterech elementów:

- Studio Dźwiękowe –uchem po mapie

- Filharmonia –tajniki muzyki klasycznej i nie tylko

- Instrumentarium –skąd się biorą dźwięki

- Cztery Pory Roku – skąd muzycy czerpią inspiracje

 

X